Flutter Uygulamaları Gerçek Cihazda Nasıl Çalıştırılır. ?

Kategori Featured, Flutter
02.03.2023
76 Okunma

Bugün Flutter üzerinde biraz duracağız. Günümüzün popüler mobil platform altyapılarından biri olan Flutter için telefonumuzu nasıl mükemmel biçimde kullanabiliriz ondan bahsedeceğim.

Adım 1 — Geliştirici Modu’nu aktif et

Android versiyonunuza göre geliştirici modunu aktive etmek farklı biçimlerde olabilir.

Ancak genellikle Android 7 ve üzeri cihazlarda Ayarlar → Cihaz Hakkında → Yazılım Bilgileri kısmından Yapım Numarasına ard arda 7 kez basmanızla aktif olur.

Adım 2 — USB Hata Ayıklama Modu’nu aç

Geliştirici modunu aktive ettikten sonra Ayarlar kısmına gel ve Geliştirici Seçeneklerine tıkla ardından biraz alta doğru kaydır ve USB Hata Ayıklama Modu’nu aktive et.(Usb Debugging diye de geçer)

Dikkat et USB Hata Ayıklama Modu açık konumdayken cihazına bağlayacağın cihazlardan kötü amaçlı yazılımlar daha kolay bulaşabilir.

Adım 3 — Cihazını bağla ve kod editörünü çalıştır

Yapmamız gereken tüm işleri bitirdik sayılır şimdi kaliteli bir kablo ile telefonunu cihazına bağla ve kod editörünü aç.

Android Studio kullanıyorsanız Shift + F10 , Visual Studio Code’da F5 tuşuna basarak telefonunuzu eşleştirebilirsin. Bu eşleştirme işlemi sırasında telefonunun ekranı açık olsun ve ekrana çıkabilecek uyarı mesajlarına onay ver.

Sonuç

Üç adımda Android Studio kullanıyorsanız, Visual Studio Code ortamında ya da destekli editörlerde nasıl emülatör olmadan telefonumuzu geliştirici aracı olarak kullanabileceğimizden bahsettim.

Daha fazlası için beni takip etmeyi unutmayın, anlamadığınız konular hakkında enes.bayraktar@outlook.com.tr adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Keyifli geliştirmeler dilerim!

Kaynak : Flutter’a Visual Studio Code üzerinde kendi telefonunuzu nasıl bağlarsınız? | by Enes Bayraktar | GS Developer Community | Medium

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!